Finanse

Dlaczego bogaci nie oszczędzają?

Istnieje bardzo duże grono osób, które tak naprawdę nie boryka się z małą ilością zarobków. Można powiedzieć, że należą oni raczej do grona osób zdolnych, dobrze wykształconych i takich, które posiadają świetną karierę zawodową. Poruszają się oni po mieście niezwykle dobrymi autami, a mieszkania kupili w najlepszych dzielnicach. Kilka razy w roku udają się na odpoczynek za granicę i to w miejsca pokroju Alp, czy wysp kanaryjskich. Starają się niezwykle dobrze wyglądać, a przy tym kupują tylko takie ubrania, które posiadają odpowiednie metki, zaś ich status społeczny bardzo często podkreślany jest przy pomocy drogich zegarków. Co takiego ich jednak wyróżnia na tle tysięcy osób, które żyją bardzo podobnie do nich? W zasadzie jedna kwestia, a mianowicie to, że nie mają na to pieniędzy.

Nie chodzi o to, że oni mało zarabiają, ponieważ można znaleźć przypadki mężczyzn, którzy zarabiają po 20 tysięcy na miesiąc, poruszają się do pracy nowymi samochodami BMW i mieszkają niezwykle efektownych i fantastycznie prezentujących się w kawalerkach, gdzie metr mieszkania kosztuje horrendalne sumy pieniędzy, a mimo tego taki mężczyzna panikuje gdy okazuje się, że w pracy mogą go zaraz zwolnić. Nie dotyczy to tylko mężczyzn, ale również wielu kobiet, które przez kilka lat odkąd świetnie zarabiają nie są w stanie odłożyć żadnych oszczędności, a od bycia bankrutem dzieli je jeden miesiąc bez wypłaty.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ tacy ludzie kierują się w swoim życiu kilkoma zasadami, które są całkowicie wyssane z palca i nie mają żadnych podstaw w rzeczywistości.

Każdy bogaty zaczynał od tego, że zachowywał się jak bogaty

Bardzo dziwne stwierdzenie, jednak istnieje naprawdę bardzo sporo osób, które myślą właśnie w taki sposób. Prawda jest taka, że bardzo dużo osób używa tych sformułowań, żeby usprawiedliwić się przed samym sobą, ponieważ wtedy mają racjonalne wytłumaczenie na wydawanie nadmiernej ilości pieniędzy. Tylko, że prawda jest taka, że całkowity sens tego zdania zostaje wypaczony przez te osoby, ponieważ osoba bogata nie wydaje pieniędzy na byle co, a wydaje je w sposób naprawdę przemyślany. Jak człowiek inaczej ma odłożyć pieniądze jeżeli wydaje je w sposób jak najmniej przemyślany, robiąc w zasadzie całkowicie nieracjonalne rzeczy? Oczywistym jest fakt, że takie osoby kupują sporo dosyć ekscentrycznych rzeczy, ale nie robią tego na kredyt, tylko za pieniądze, które należą do nich, ponieważ sobie odpowiednio długo na to wszystko oszczędzali. W dzisiejszych czasach bardzo często jednak można zobaczyć zadłużone osoby, które decydują się na wyjazd, aby popykać sobie w golfa, albo żeby porobić jakieś inne, ekscentryczne rzeczy.

Odpowiednie towarzystwo wymaga odpowiedniej inwestycji

Jakby nie patrzeć ma to jakieś ręce i nogi, jednak nie działa wtedy, gdy ma być tylko wymówką. Czym tak naprawdę jest odpowiednia inwestycja? Czy trzeba kupować sobie najnowsze samochody, aby móc przy tym rozwijać się zawodowo? Czym ponadto jest tego typu środowisko sukcesu? Prawda jest taka, że są to tak samo spłukane osoby jak ludzie, którzy chcą się obrać w ich towarzystwie. Tylko, że różnica w zasadzie jest jedna, a mianowicie, że oni udają tych bogatych po prostu lepiej, niż wszyscy inni. Prawda jest jednak taka, że po wielkich i hucznych imprezach wracają później do swoich domków, a później od rana idą do pracy, gdzie pracują po 12 godzin na dobę, aby móc wiązać koniec z końcem. Po jakimś czasie imprezy się kończą bo nikt nie ma siły, aby na nie chodzić. Dlatego tak często okazuje się, że osoby, które mieszkają w jednym apartamentowcu mogą się w ogóle nie znać. Znacznie szybciej, taniej i sensownej można doprowadzić do rozwoju kariery, kiedy nie ma się żadnych zadłużeń, a na koncie bardzo spokojnie może procentować fundusz bezpieczeństwa. W takiej sytuacji nie ma się żadnego problemu z zasypianiem, stajemy się kreatywni i zrelaksowani. Nie ma też sensu zamartwiać się o zbyt wysokie raty, ponieważ można poświęcać energię oraz czas na rozwijanie takich rzeczy, które Wasz pasjonują. Sieć kontaktów jest oczywiście bardzo ważna, jednak używanie tego jako wymówki do tego, aby móc poimprezować nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

Markowe ubrania i luksusowe auto dodają pewności siebie, która jest podstawą

Ten argument jest dosyć specyficzny, ponieważ jeżeli ktoś czuję potrzebę terapeutyczną, aby przebywać w samochodzie to raczej o wiele lepszym rozwiązaniem dla niego będzie zdecydowanie się na pomoc psychologa, albo innego specjalisty, ponieważ pewność siebie nie powinna być budowana przez stan materialny. Oczywistą kwestią jest fakt, że nie ma sensu chodzić w jakiś starych ubraniach, które od lat nie dają się do niczego, tak samo nie ma sensu jeździć samochodem, który jest starszy od Ciebie i ledwo się trzyma, ale nie oznacza to od razu, że trzeba się decydować na zakup niewiadomo jak nowego samochodu, a ponadto na kredyt, które po tym jak wyjedziecie nim z salonu od razu straci 20% swojej wartości. Tak samo nie ma też sensu ubierać się u Armaniego, jeżeli kogoś na to nie stać, ponieważ większość osób ma to gdzieś tak naprawdę. Jeśli ktoś będzie miał Cię szanować to i tak będzie to robić, obojętnie co takiego będziesz na sobie nosił. W zasadzie najlepiej by było jakbyś nie przejmował się tym co myślą o Tobie inne osoby, ponieważ tak naprawdę większość osób w ogóle nie zwraca na Ciebie uwagę, a jeżeli już to robią to właśnie oni przejmują się tym co Ty myślisz o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *