FinanseZakupy

Proste sposoby na oszczędzanie

Nie każdy człowiek musi być zwolennikiem nie wiadomo jak skomplikowanych sposobów oszczędnościowych. Są ludzie tacy, którzy wolą żyć prosto i starać się unikać kłopotów. W tym artykule znajdziecie takie porady związany z oszczędzaniem pieniędzy cechują się niezwykła skutecznością z tego właśnie względu, że są niezwykle proste i każdy jest w stanie je stosować. Prostota w tym przypadku to klucz do sukcesu, ponieważ zużywa się mniejszą ilość energii, otrzymując tym samym o wiele lepsze efekty.

Robienie zakupów z listą

Jakby nie patrzeć jest to jedna z najbardziej efektywnych metod, dzięki którym typowa rodzina, składająca się z czterech członków jest w stanie oszczędzać po kilkaset złotych na miesiąc. Zanim wyjdzie się do sklepu warto zastanowić się nad tym co się ma pochowane po szafkach. Dzięki temu nie będzie trzeba kupować dwa razy tego samego, ponieważ jest to w niektórych przypadkach bezsensu, zwłaszcza jeżeli produkt ma krótką datę ważności. Warto też pogrupować listę zakupów na dwie kategorie, czyli potrzeby oraz zachcianka. W potrzebach wpisać produkty, które są niezbędne, a w zachciankach te, bez których można się obyć. Pozwoli to na zrozumienie tego czego tak naprawdę się potrzebuje i uzmysłowienie sobie, że jednak można żyć skromniej. Jeśli ktoś posiada niezwykle długą listę zachcianek, czyli spożywa bardzo dużą ilość czekoladek, lodów, alkoholu, chipsów czy innych rzeczy, które nie są niezbędne do życia to ma się wtedy jasny sygnał, iż nadszedł czas ewidentnych zmian. Warto też ustalić sobie odpowiednią kwotę na zachcianki, która może być przez Was jasno określona. Oczywistym jest fakt, aby w trakcie robienia zakupów korzystać z listy i nie sięgać po te, które nie znajdują się na niej. Dotyczy to wszystkich produktów i nie tylko spożywczych, ponieważ może się okazać, że masz pochowane naprawdę wiele proszku do prania, gdy Ty zamierzasz już to kupić.

Zakupy z pełnym brzuchem

Zawsze jak masz zamiar wybrać się na zakupy to o wiele lepiej będzie jeżeli podejmiesz decyzję, aby przed wyjściem dobrze się najeść. Jeżeli tego nie zrobisz to każdy z produktów będzie wydawał się niezwykle smaczny i będziesz miał ochotę go zjeść. Dodatkowo osoby, które są głodne przeważnie kupują rzeczy niezwykle szybko, nie zastanawiając się zbytnio nad tym co tak naprawdę kupują. Jeżeli zależy Ci na tym, aby posiadać znacznie większa ilość pieniędzy w swoim portfelu to powinieneś przede wszystkim zająć się swoim żołądkiem, ponieważ to on pochłania Ci bardzo dużą ilość pieniędzy.

Nie bierz dzieci na sklepową wycieczkę

Jeżeli masz potrzebę zrobić nieco większe zakupy niż to zazwyczaj ma miejsce, to jeżeli masz taką możliwość, pozostaw swoje dzieci w domu. Zapewne kochasz je bardzo mocno, ponieważ są najsłodsze na świecie, jednak musisz zdawać sobie sprawę z tego, że dzieci mają to do siebie, że bardzo lubią naciągać swoich rodziców na naprawdę różnorakie prezenty i inne rzeczy. Dzieci niestety zawsze będą w stanie znaleźć coś takiego co niezbyt pozytywnie wpłynie na Twój budżet, a może być to chociażby jakiś smakołyk, albo zabawka. Dzieci ponadto są obdarzone pewnymi umiejętnościami, które wielu ludziom brakuje, więc łatwo przychodzi im przekonywanie rodziców do tego, aby miały to czego by chciały. Zazwyczaj stosujesz metodę płaczu, ale słodkich buzi. W takiej sytuacji o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zostawienie dzieci w domu i pojechanie na zakupy bez nich.

Zbytnie zapasy to strata pieniędzy

Zapewne niejednokrotnie miałeś taką sytuację, że musiałeś wyrzucić przeterminowane jedzenie. Taki problem najczęściej bierze się stąd, że ludzie nadmiernie gromadzą pożywienie. Nie ma sensu, abyś kupował więcej niżeli tego potrzebujesz. Oczywiście czasem zdarzają się takie sytuacje, że dobrze jest się zaopatrzyć w więcej pewnego rodzaju towarów, dzięki czemu nie robi się wtedy zakupów za często. Pomysły jak nie zmarnować żywności znajdziecie tutaj. Kiedy w supermarketach można zauważyć wózki, które są wypełnione jedzeniem to można zacząć w zasadzie panikować i zastanawiać się czy nie zbliża się koniec świata. Dużo osób decyduje się na kupowanie pożywienia w wielkich opakowaniach, ponieważ są zdania, iż w taki sposób zaoszczędzą. Niestety nie zdają sobie sprawy, że płacą tyle samo, a ponadto kiedy zdecydujesz się na kupno zbyt dużej ilości jedzenia w tym samym czasie to istnieje spore prawdopodobieństwo, że albo się one zmarnują, albo Ty je zwyczajnie szybciej zjesz.

Nie kupuj na kredyt

Dług jest największym wrogiem jeżeli chodzi o dojście do finansowego bezpieczeństwa. Decydowanie się na kredyty konsumenckie to w zasadzie najgorsza forma zadłużania z jaką możecie się spotkać. Są one najgroźniejsze, ponieważ najłatwiej można przez nie stracić dużo pieniędzy. Dlatego też zdecyduj się na kupno tylko tyle, na ile będziesz w stanie sobie pozwolić, nie korzystając z limitu w rachunku bankowym, czy z zadłużenia na karcie kredytowej. Jeśli decydujesz się na wydanie większej ilości pieniędzy, niż sam posiadasz to sam sobie kopiesz wtedy grób. Postępując w taki sposób sam doprowadzisz do tego, że za jakiś czas w sposób niekorzystny odbije się to na Twoim stanie zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *