Transport

Co zrobić, aby ubezpieczyć samochód po studencku?

Studenci prawie przez cały czas borykają się z wielkim problemem jakim jest problem zbyt małej gotówki. Trzeba sobie zdać sprawę, że cały czas w życiu młodych ludzi istnieje taki moment, aby zacząć wreszcie stawiać pierwsze kroki w dorosłość, czyli mieszkanie samemu, pójście do pierwszej pracy czy zakup swojego pierwszego samochodu. Zakup samochodu nie jest czymś tanim, a ponadto trzeba jeszcze zadbać o to, aby ubezpieczyć go za odpowiednią sumę pieniędzy. Co w takiej sytuacji powinno się zrobić, aby nie płacić za niego za dużo pieniędzy?

Większość ubezpieczalni niezwykle często niezbyt ufają młodym kierowcom, jednak mają do tego wiele podstaw. Przede wszystkim z racji, iż nie mają oni doświadczenia w kierowaniu samochodem oraz z tego względu, że są dosyć młodzi to ich opłaty się zwiększają, dlatego też osoby, które mają po 20 kilka lat będą musiały liczyć się z tym, że składki na ubezpieczenie będą dla nich niezwykle wysokie i będą one w stanie sięgać nawet do kilkudziesięciu procent. Warto zauważyć, że nawet dwukrotnie więcej zapłacą osoby do 26 roku życia czy też nowi kierowcy, którzy są w posiadaniu prawa jazda od raptem trzech lat.

Taka rozbieżność cenowa jest wynikiem wieloletnich analiz, które polegały na sprawdzeniu tego co jest najczęstszą przyczyną wypadków w Polsce, a jak się okazuje jednym z większych zagrożeń jest właśnie zbyt brawurowa jazda oraz brak doświadczenia nieopierzonych kierowców. W jaki więc sposób powinien sobie poradzić student, który poszukuje ubezpieczenia dla swojego samochodu?

Analiza cenowa

Przede wszystkim swoje pierwsze oszczędności można znaleźć podczas wybierania konkretnego ubezpieczenia. Naturalną kwestią jest fakt, że nie można pozbyć się obowiązkowego ubezpieczenia OC, zaś jeżeli chodzi wybranie dodatkowych oferty, jak chociażby NNW czy AC to tutaj posiada się pełną dowolność i zależne jest tylko i wyłącznie od tego jakie poglądy ma właściciel pojazdu. Trzeba jednak być świadomym, że zrezygnowanie z dodatkowych form ubezpieczenia jest w stanie przynieś nieco później bardzo niemiłe rezultaty. Dlatego w takim przypadku o wiele lepiej będzie zakup auta, który posiada silnik cechujący się niezbyt dużą pojemnością i stosunkowo słabą mocą, dzięki czemu zaoszczędzicie od razu na składce i na tym, że koszt paliwa również będzie mniejszy.

Pokoleniowe rabaty

Bardzo częstym pomysłem na obniżenie składek jest zdecydowanie się na to, aby ustawić jako współwłaściciela pojazdu osobę, która posiada największe zniżki ubezpieczeniowe, a zazwyczaj jest to któryś rodzic, albo starsze rodzeństwo. W takiej sytuacji ubezpieczyciel zdecyduje się na przedstawienie oferty, która będzie wynikała z sumy zniżek i zwyżek właścicieli. W większości sytuacji będzie ona znacznie niższa niżeli w przypadku, gdyby młody kierowca zdecydował się samemu wykupić ubezpieczenie. Największym problemem w tym rozwiązaniu jest fakt, iż istnieje naprawdę spore ryzyko, iż zniżka zostanie utracona przez obu właścicieli, ponieważ gdy jakichś kierowca będzie miał wypadek to już po ptokach. W przypadku, gdy jednak kierowca nie zrobi żadnych szkód to będzie miał możliwość, aby w bardzo prosty sposób, ze względu na bezszkodową jazdę, wyrobił sobie własne zniżki.

Czy pochodzenie jest kwestią istotną?

Jak się okazuje i to bardzo. Jeżeli student podejmie taką decyzję, aby zarejestrować swój pojazd w znacznie mniejszej miejscowości to istnieje możliwość, że dzięki temu zaoszczędzi pokaźną sumkę pieniędzy. Osoby, które decydują się na wyjazd na studia do większego miasta, a posiadają meldunek w mniejszych miejscowościach, będą płaciły znacznie niższe składki ubezpieczeniowe, niżeli ich koledzy ze znacznie większych miast. W taki o to sposób będzie można zaoszczędzić do kilkuset złotych. Jeśli zaś mieszkacie w mieście to dobrze jest się poinformować czy nie macie jakieś rodziny, która mieszka w okolicy, gdzieś poza miastem. Jeśli taka sytuacja ma miejsce to zameldowanie się w tamto miejsce nie powinno być większym problemem, a Wy tylko na tym zyskacie.

Pakiet wychodzi taniej

Jeżeli poszukujecie jakiegoś naprawdę taniego sposobu na ubezpieczenie samochodu to świetnym pomysłem będzie zdecydowanie się na przeanalizowanie wszelkiego rodzaju promocji czy pakietów, które są proponowane przez bardzo dużo firmy ubezpieczeniowych, które zajmują się kwestiami OC. Jeśli odpowiednio się przyjrzycie to zobaczycie, że tego typu firm na rynku jest wręcz cała masa. Dlatego też każdy ubezpieczyciel decyduje się na zaoferowanie jak najkorzystniejszej oferty, specjalnie dla Was. Możecie znaleźć chociażby takie oferty, w który w pakiecie macie kompleks różnego rodzaju ubezpieczeń, czy też promocję ze względu na dokonanie zakupu w urodziny, czy przy pomocy internetu. Jest pełno różnego rodzaju oferty, które przyciągają kierowców do siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *