FinanseInne

Czy posezonowe wycieczki są opłacalne?

Wiosna zbliża się powoli i każdego dnia można już zobaczyć, że na dworze robi się jaśniej, a co za tym idzie można poczuć na plecach, oddech zbliżającego się lata. Zbliżające się lato ma to do siebie, że jest ono również okresem wakacyjnym, o którym warto myśleć już o wiele wcześniej. Okres później zimy to w zasadzie już ostatnie miesiące, które pozwolą na zaoszczędzenie pieniędzy na wakacje. Zwłaszcza jeżeli chodzi o wakacje, które naprawdę będą warte odwiedzenia. W zasadzie jednak coraz więcej osób zastanawia się nad pewną kwestią, czy aby lepszym pomysłem nie będzie poczekanie odpowiednio dłużej tylko po to, aby móc znaleźć o wiele tańszą ofertę wycieczkową, niżeli jakby robić to w sezonie. Jeżeli lecicie do ciepłych krajów to tak naprawdę nie ma wielkiej różnicy kiedy tam polecicie, ponieważ różnice w temperaturach nie należą do wysokich. Według wielu osób zrobienie sobie wakacji w okresie jesiennym jest świetną alternatywą dla wszystkich osób, które chcą zaoszczędzić nieco pieniędzy. Jak się okazuje, wycieczki, które odbywają się po sezonie są w większości naprawdę bardzo opłacalne. Warto zauważyć, że zalet tego typu wakacji jest naprawdę sporo i nie tylko chodzi tutaj o kwestię finansową. Dlaczego warto to robić? O tym w poniższym artykule.

Wiele możliwości i tak mało ludzi

Większość osób, które mieszkają w Polsce jednoznacznie twierdza, iż nie mają wystarczająco dużo pieniędzy na to, aby opłacić sobie wakacje, jednak warto zauważyć, że statystyki mówią tutaj co innego. Ponad milion Polaków już co roku decyduje się na wyjazd do zagranicznego kurortu, więc jakby nie patrzeć jest to całkiem spora ilość. Zdecydowana większość z nich decyduje się na odpoczynek podczas sezonu. Nie ma co się w zasadzie im dziwić, ponieważ mało kto w zasadzie rozmyśla o tym, aby wyjechać poza sezonem, zwłaszcza, że jak się jedzie, czy też leci gdzieś całą rodziną to jednak dzieci muszą wrócić do szkoły, a poza sezonem może ich edukacja nieco ucierpieć. Dlatego też nie ma co się dziwić, że wszędzie są ludzie. Zapewne dużo osób kojarzy tego typu obrazki z polskiego morza, gdzie wszędzie są umieszczone parawany i w zasadzie jakby nie patrzeć to nie można się ruszyć. Pewne grupy osób lubią takie tłoki, ale inni nie, dlatego Ci wszyscy powinni rozważyć czy jednak nie lepiej jest zdecydować się na wyjazd w okresie września. W zasadzie pogoda zapewne już nie będzie na Bałtyku tak ciekawa, jednak nie oznacza to, że nie można zdecydować się na plażę w jakichś cieplejszych krajach. Naprawdę może się okazać, że w zasadzie zapłacicie o wiele mniej niż nad polskim morzem, a wakacje spędzicie znacznie przyjemniej.

Plusy wycieczek pozasezonowych

Jeżeli jesteście osobami, które wolą zdecydowanie bardziej zwiedzanie niż leżenie plackiem na plaży to w tym przypadku wyjazd poza sezonem będzie dla Was jeszcze bardziej atrakcyjny. Lipiec oraz sierpień to miesiące, w których wszędzie można spotkać turystów. Żeby udać się do restauracji, kawiarni czy muzeum trzeba czekać bardzo długo, a ponadto robienie sobie zdjęcia w takich warunkach może być naprawdę bardzo kłopotliwe. Ponadto trzeba również zdawać sobie sprawę, że towarzyszyć Wam mogą tutaj liczne kolonie oraz obozy, a to w zasadzie może utrudniać komfortowy wypoczynek. Dzieci oraz wczesna młodzież rzadko kiedy są zainteresowane tym, aby zwiedzać i podziwiać jakieś zabytki, najczęściej hałasują i są przy tym bardzo irytujące. Ponadto trzeba też zwrócić uwagę na to, że w okresie wakacyjnym można o wiele bardziej odczuwać wysokie ceny. Zwłaszcza jeżeli chodzi o restauracje, które są ulokowane w polskich kurortach. W okresie letnim można, aż przecierać oczy ze zdziwienia, że ceny są tak diabelnie wysokie. Ponadto w sezonie bardzo często też trzeba płacić za parkingi i to w zasadzie wszędzie. Dlatego też warto mieć to na uwadze.

Dobra pogoda nie tylko w sezonie

Bardzo dużo osób, które decydują się na wakacyjny wyjazd, który jest jednak poza sezonem powinny zdawać sobie sprawę z tego, że niezwykle istotną kwestią w tej sprawie może być pogoda. Jeżeli jesteście osobami, które nie przepadają za uczuciem żaru i palącego słońca to zdecydowanie się na okres jesienny będzie czymś idealnym. Podczas sezonu, w Europie południowej oraz północnej Afryce wszelkiego rodzaju upały mogą być dla Was nie do zniesienia i będziecie wtedy tylko modlić się o to, aby to wreszcie minęło.

Na szczęście w okresie września, a nawet października woda ciągle jest tam ciepła, więc jakby nie patrzeć nie jest tak najgorzej jakby mogło się wielu osobom wydawać. Dzięki takiej temperaturze zachęca ona bardzo do kąpieli, a ponadto temperatura powietrza jest o wiele przyjaźniejsza, niżeli podczas sezonu. Nawet w Polsce wrzesień nie należy do najbrzydszych miesięcy i potrafi czasem być o wiele ładniejszy niż sierpień. Dlatego też bez większego problemu można pozwiedzać naprawdę wiele zakątków tego kraju, popływać w morzu czy też pochodzić po górach. Osoby, które posiadają małe dzieci oraz problemy zdrowotne powinny zastanowić się nad pływaniem w morzu, gdyż dzięki temu będą w stanie uzupełnić zapasy jodu. W okresie jesiennym oraz zimowym poziom jodu jest w stanie być zdecydowanie wyższy.

Największa zaleta? Niska cena!

Wycieczki, które odbywają się poza sezonem naprawdę są o wiele tańsze, niżeli wycieczki w okresie wakacyjnym i jest na to naprawdę masa niezbitych dowodów. Obojętnie czy jesteście zwolennikami wycieczek zagranicznych czy też Waszym priorytetem jest zwiedzanie polskich krajobrazów to w każdym z tych wariantów i tak zobaczycie, że zdecydowanie się na wycieczki po sezonie będzie o wiele tańsze niż mogłoby się Wam pierwotnie wydawać. Dlatego tak świetną decyzją jest rozglądanie się za ofertami po sezonie. W zasadzie można tutaj się posłużyć kilkoma przykładami. Chociażby Zakopane, które będzie Was w sezonie kosztowało za jedną noc 375 złotych, zaś po nim 340 złotych. Jeżeli chodzi o innego rodzaju wycieczki to chociażby w przypadku Grecji, tam za 8 dni wakacji będziecie musieli zapłacić za hotel łącznie prawie 2900 złotych od osoby. W przypadku, gdy zdecydujecie się pojechać tam pod koniec września to zapłacicie o tysiąc złotych mniej.

Naprawdę te różnice bywają kolosalne i sami możecie poszukać jeszcze większej ilości tego typu przykładów. Bardzo dobrze to widać zwłaszcza nad morzem, ponieważ jesteście w stanie znaleźć tam kwatery prywatne o połowę tańsze, a to tylko z tego względu, że sezon się skończył. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w Polsce jednak nie ma co się, aż tak nakręcać na spektakularne obniżki cen. Wynika to przede wszystkim z tegoż, że faktu, że w Polsce zainteresowanie kwaterami nie jest specjalnie duże, a to dlatego, że niestety, ale lato nie należy tutaj do najdłuższych, dlatego też już na początku października wiele ośrodków decyduje się zamknąć swój kurort. Jeżeli zaś chodzi o góry to tutaj sytuacja wygląda nieco inaczej, a to dlatego, że tutaj są dwa sezony, czyli jeden letni i zimowy. Zimowy sezon w tym przypadku jest znacznie droższy niż sezon letni.

Najlepsze miejsce na wakacje po sezonie?

Decydując się na wycieczki po sezonie macie naprawdę spory wybór i wszystko tutaj będzie zależało od Waszych indywidualnych preferencji. Jeżeli jesteście osobami, które lubują się w leżeniu na plaży to dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na taki kierunek, w których to woda będzie przez długi czas jeszcze ciepła, a do tego temperatura przyjazna, a najlepszymi wyborami będą tutaj Egipt, Turcja czy też Tunezja. Ponadto powinniście zwracać uwagę na to przez jak długi czas konkretne kraje będą aktywne pod względem turystycznym, przykładowo Chorwacja czy Bułgaria mają otwarty ten sezon do końca września, gdyż w październiku zaczyna się robić tam już nieco chłodno. Jeśli zaś chodzi o Hiszpanie, Grecję czy Maltę to tam ośrodki są otwarte naprawdę długo, ponieważ, aż do końca października. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda w krajach arabskich, takich jak Oman, Maroko czy Egipt, gdyż tam kurorty otwarte są jeszcze dłużej. Porównywalnie długo jest również na Wyspach Kanaryjskich, jednak musicie pamiętać, ze w okresie późnej jesienie będziecie musieli zmagać się niestety z chłodną wodą oceanu.

Możecie również przemyśleć wyjazd w okresie zimowych. W takim momencie najlepiej będzie postarać się na zakup tanich biletów do krajów zdecydowanie bardziej egzotycznych, takich jak chociażby Malezja, Indonezja czy też Tajlandia. Okres letni to pora deszczowa, dlatego też zdecydowanie się na wyjazd na początku, albo na koniec roku będzie jakby nie patrzeć bardzo ciekawym rozwiązaniem. Jakby jednak nie patrzeć w okresie zimowym nie ma co liczyć na tańsze stawki, ponieważ wtedy bardzo dużo Europejczyków decyduje się na wyjazd w tamte rejony, więc jakby nie patrzeć może okazać się, że wcale nie należy to do najbardziej oszczędnych wyjść. Dlatego w takim przypadku warto bardzo przemyśleć swoja decyzję, ponieważ może się okazać, że wycieczka po sezonie będzie dla Was o wiele bardziej atrakcyjna i to nie tylko ze względów ekonomicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *