Transport

Sposoby na oszczędzanie przy aucie

Najczęściej można usłyszeć głosy, że samochód jest niczym skarbonka bez dna. Jest to spora prawda, ponieważ samochód generuje naprawdę spore wydatki. Sam zakup samochodu i cena, którą za niego trzeba zapłacić, a koszta, które trzeba później w niego co miesiąc wkładać to całkowicie co innego. Jeżeli ledwo wiążesz koniec z końcem to zapewne nawet nie ma większego sensu, abyś w ogóle kupował samochód. Po co masz kupować sobie auto, jeżeli i tak ledwo starcza Ci pieniędzy teraz? Jeśli zaś już posiadasz samochód i trudno jest Ci związać koniec z końcem to jest to artykuł dla Ciebie. Znajdziesz tutaj kilka prostych, szybkich porad, dzięki którym będziesz w stanie zaoszczędzić kilka złotych.

Stacje paliw przy hipermarketach

Bardzo dobrym przykładem jest tutaj Auchan, na którym to paliwo jest tańsze aktualnie nawet do 40 groszy w porównaniu z innymi stacjami paliw. które niby sprzedają lepsze paliwo, jednak według wielu doświadczeń ludzi tak naprawdę dane paliwa niczym się nie różnią. Jest naprawdę bardzo wiele sprzecznych opinii na ten temat. Dzięki temu będziecie w stanie zaoszczędzić nawet 26 złotych, tankując każdy bak.

Zdecyduj się na instalację LPG

Jeżeli jesteś osobą, która bardzo dużo jeździ samochodem i często jest w trasie to powinieneś przemyśleć zamontowanie instalacji gazowej, ponieważ istnieje nawet szansa, że zwróci się to po pół roku jeżdżenia. Cena gazu wynosi dzisiaj ok 2,50, a cena benzyny 4,80 za litr. Dzięki temu gdy Twoje auto będzie spalało 9 litrów gazu na 100 kilometrów oraz 6 litrów benzyny na 100 kilometrów. Dzięki czemu na każdych 100 kilometrach zaoszczędzisz 6,90 złotego. Im więcej jeździsz tym więcej zaoszczędzasz.

Poszukaj tanich tras poza autostradowych

Przykładowo jeżeli jeździcie z Krakowa do Gliwic to możecie jeździć autostradą A4 z pominięciem bramek. Wyjdzie to maksymalnie 20 minut dłużej, a dzięki temu zyskacie mniej więcej 40 złotych w kieszeni. Najwięcej zyskacie pieniędzy kiedy zdecydujecie się pojechać na wakacje, zwłaszcza będąc za granicą. Ponadto poza autostradami można zwiedzać bardzo malownicze krajobrazy, zaś ekwiwalent opłat za autostradę będzie w stanie spokojnie pozwolić sfinansować Wam litry paliwa.

Kup płyny zimowy jeszcze wiosną

Najczęściej gdy zaczyna się okres zimowy to ludzie decydują się na to, aby zakupić płyn do spryskiwaczy. Wtedy cena takiego płynu waha się od 20 do 30 złotych za 5 litrów. Okazuje się jednak, że na wiosnę markety decydują się na to, aby wyprzedawać zaległe opakowania takich spryskiwaczy. Wtedy cena takowego spryskiwacza może kosztować nawet 4 złotych za opakowanie. Jest to pięciokrotnie mniej niżeli gdybyście zdecydowali się na zakup spryskiwaczy w normalnej cenie.

Zdecyduj się na wynajem swego auta

Jeżeli jesteś osobą, która nie jeździ zbyt często samochodem to możesz zdecydować się na wynajęcie swojego samochodu. Istnieje w internecie sporo serwisów, które umożliwią Ci wynajmowanie innym ludziom swego samochodu. Dzięki temu będziecie w stanie zarobić. Oczywiście może to zadziałać w drugą stronę i możecie również wynajmować auto od kogoś innego, zamiast kupować swoje. Jeżeli nie chcecie kupować samochodu, a od czasu do czasu gdzieś tylko pojechać to będzie to dla Was idealne rozwiązanie. Opłacacie jedynie wynajem oraz koszty paliwa, a ubezpieczenie, opony, filtry, płyny, naprawy i wszystkie inne kwestie Was w zupełności nie dotyczą.

Postaw na Yanosika i nie płać mandatów

Yanosik jest współczesną, smartfonową wersją CB Radio. Dzięki tej aplikacji jesteście w stanie dowiedzieć się co takiego znajduje się na drodze. Macie na bieżąco informacje dotyczące patroli, wypadków oraz zagrożeń, które możecie znaleźć na drodze. Aplikacja z dnia na dzień coraz bardziej się rozwija i zdobywa coraz większe rzesze zwolenników. Jeżeli posiadasz telefon z Androidem, Windowsem, albo jakiś z modeli iPhone’a czy BlackBerry to powinieneś zastanowić się nad skorzystaniem z tej aplikacji.

Wybierz myjnie samoobsługową

Najczęściej myjnie tego typu działają przez 24 godziny w ciągu doby. Podczas mycia auta będziesz w stanie dodatkowo nieco rozprostować swoje kości, a ponadto zaoszczędzisz sporą sumkę pieniędzy. Jeżeli Twój samochód do najbrudniejszych nie należy i będziesz w stanie go bardzo szybko obmyć to za jednorazowy prysznic dla swojego auta zapłacisz około 8 złotych. Jeżeli zaś zdecydujesz się na nieco bardziej dokładną i szczegółową kąpiel dla swojego pojazdu to w takiej sytuacji cena wzrośnie do około 15 złotych. Pamiętaj, żeby zawsze zwracać szczególną uwagę na to ile wynosi na danej myjni cena jednej minuty. Wtedy będziesz w stanie oszacować ile wyniesie Cię mniej więcej koszt mycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *