Finanse

Oszczędzanie zacznij od zarabiania

Zbyt duża ilość długów, a przy tym za małe zarobki i do tego problemy finansowe, które cały czas się nawarstwiają są w stanie doprowadzić do tego, że traci się perspektywę, a po pewnym czasie również przychodzi brak nadziei na to, że cokolwiek, kiedykolwiek może się udać. Niejednokrotnie można spotkać się z osobami, które na wskutek problemów finansowych całkowicie tracą wiarę w siebie, mimo tego, że są naprawdę bardzo wykształconymi osobami, to jednak nie wierzą w siebie oraz w swoje możliwości. W takiej sytuacji większość osób zamiast uporczywie dążyć do celu i starać się rozwiązać swój problem zaczyna przede wszystkim skupiać się na tym, iż jakaś inna osoba, albo instytucja powinna to za niego zrobić. Może być to cokolwiek, chociażby rząd, pracodawca, państwo, opieka społeczna, Kościół, rodzina, fundacja. Prawda jest jednak taka, że tego typu myślenie prowadzi co najwyżej do katastrofy finansowej i nie przynosi żadnych efektów.

Dlatego jeżeli nie wiesz w jaki sposób oszczędzać, czy jak przeżyć za swoją małą wypłatę to zrozum, że nie ma innej możliwości, niż zwiększenie zarobków.

Czy można zwiększyć zarobki w obecnej pracy?

Kwestią naturalną doprowadzającą do zwiększenia dochodów jest nic innego jak otrzymywanie podwyżki. W jaki sposób można tego dokonać? Wiele osób jest zdania, iż nie jest to możliwe, jednak jasno można stwierdzić, że to wszystko jest jak najbardziej możliwe, tylko trzeba zadbać o to, aby dostosować się do kilku, bardzo prostych zasad:

Być naprawdę dobrym w tym co się robi

Robić więcej, niżeli jest to wymagane

Pracować z wielką ochotą i pełnym zaangażowaniem

Brać na siebie szereg dodatkowych obowiązków i odpowiedzialność

Poprosić o podwyżkę

Oczywiście może to wyglądać na populistyczne hasła, jednak prawda jest taka, że właśnie takie osoby są istotne w pracy i takich się poszukuje. Jeżeli jesteś osobą, która nie jest zadowolona ze swojej pracy, ciągle narzeka, a przy tym należysz do grona przeciętniaków to nie ma takiej możliwości, aby ktoś mógł zapłacić Ci więcej. Punkty, które zostały wyżej wymienione oczywiście nie są warunkami, które będą wystarczyły, aby można dostać podwyżkę, jednak jak się okazuje jest to warunek wręcz niezbędny. Zwłaszcza jeżeli chodzi o punkt ostatni, który bardzo często jest lekceważony przez osoby, które mimo tego, iż nie zarabiają za dużo bardzo przykładają się do swoich obowiązków.

Co jest w stanie pomóc Ci w zwiększeniu zarobków?

Jeśli aktualna praca nie daje Ci możliwości zarobienia większej sumy pieniędzy, albo też jesteś w takiej sytuacji, że musisz dłużej jej wyczekiwać, zaś dochody dodatkowe są potrzebne Ci natychmiastowo, to masz kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc:

Poszukuj pracy, która da Ci możliwość zarobienia większych pieniędzy

Udaj się do Agencji Pracy Tymczasowej i zobacz co ciekawego są w stanie Ci zaoferować

Przeprowadź kilka szkoleń związanych z tematykę, w której czujesz się doskonale

Zacznij dawać korepetycję, albo prywatne lekcje z tematyki, którą dobrze znasz

W sytuacji, gdy wykonujesz dobre zdjęcia zacznij zamieszczać je w serwisach pokroju Fotolia

Poszukuj ciekawych ubrań w sklepach z odzieżą używaną i sprzedawaj je korzystając z serwisów aukcyjnych

Znajdź pracę dodatkową, weekendową jak chociażby:

  • rozwożenie przesyłek kurierskich
  • praca w McDonaldzie
  • dostarczanie pizzy
  • pracowanie w lodziarni

wykonywanie drobnych usług dla swoich znajomych, bliskich czy sąsiadów

Tak naprawdę masz wiele różnorakich możliwości, z których powinieneś skorzystać. Musisz pojąć jedną kwestię, że żadna praca nie hańbi, pod warunkiem, że się na nią zdecydujesz, zwłaszcza jeżeli traktujesz to jako coś co jest w stanie zasypywać dziurę w Twoim budżecie i starasz się dbać o to, aby Twoja rodzina była bezpieczna. Oczywiście nie będzie to należało do zbyt prostych rzeczy i wymagać będzie sporej ilości pokory, zaangażowania oraz zrezygnowania ze zbyt dużej dumy, która jest w stanie doprowadzić do tego, iż pewne prace nie będą wykonywane z wielką ochotę. Niestety czasem trzeba przełknąć ślinę i dla dobra rodziny zakasać rękawy.

Wiara to podstawa

Naprawdę coraz więcej osób traci jakąkolwiek nadzieję na zmiany, a prawda jest taka, że zorganizowanie nowych pieniędzy nie należy do rzeczy trudnych czy wręcz niemożliwych do zrealizowania. Okazuje się, że w niektórych domowych budżetach brakuje sum rzędu 200 złotych w miesiącu, a jednak takie osoby nie mają pomysłu na to co powinny zrobić, aby zyskać takową kwotę. Bardzo często opierają się na przykładach osób, które w ich otoczeniu mają problemy finansowe, więc oni również takowe powinny mieć. Dlatego też nic dziwnego, iż budżet się nie może domknąć, jeżeli ma się taką postawę. Powinniście skupiać się na tych osobach, którym się coś udało, a nie na tym, którym nic nie wychodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *