FinanseTransport

Jak znaleźć najlepszy kredyt samochodowy?

Coraz więcej osób jest świadomych potrzeby samodzielności oraz dbania o finanse osobiste. Wiemy, że powinniśmy oszczędzać, szukamy sposobów na pomnażanie ciężko zarobionych pieniędzy oraz zastanawiamy się jak ułożyć swoje życie. Posiadamy stałą pracę oraz potrafimy zapewnić sobie dobrobyt. Niekiedy pojawiają się jednak wydatki, którym nie potrafimy sprostać. Stajemy przed dylematem – lepiej samodzielnie zaoszczędzić pieniądze na ten cel czy pożyczyć?

Najczęściej pierwsza myślą jest oszczędzanie. Staramy się odłożyć jak najwięcej pieniędzy, zazwyczaj na lokatach lub kontach oszczędnościowych oraz odliczamy dni do kupna wymarzonej rzeczy. Zazwyczaj okazuje się to bardzo czasochłonne i wymaga od nas dużego nakładu energii.

Wtedy zazwyczaj dochodzimy do wniosku, że lepszym rozwiązaniem będzie wzięcie kredytu. Zaczynamy przeszukiwać internet w poszukiwaniu odpowiednich ofert oraz staramy się zrozumieć, jak funkcjonuje cały proces. Zazwyczaj natrafiamy na rankingi, które otwierają nam oczy i uświadamiają, że kredyt wcale nie jest złym rozwiązaniem.
Opisany proces często dotyczy ludzi, którzy stoją przed możliwością kupna samochodu.

Na co zwracać uwagę?

Kredyt samochodowy wymaga dokładnego przefiltrowania ofert. Pamiętajmy, że nie jest to pożyczka roczna, lecz zazwyczaj żyjemy z nią przez kilka – kilkanaście lat. Na co powinniśmy zwracać uwagę? Na wstępie sprawdźmy, co ma do zaoferowania nasz bank. Pamiętajmy, że chcąc wziąć kredyt, musimy przekonać bank, żeby nam zaufał. Jeżeli jesteśmy stałymi klientami, stajemy się bardzo wiarygodni – bank „zna nas” od jakiegoś czasu oaz posiada informacje o naszych wpływach, zadłużeniach itd. Dodatkowo stara się zachować klienta, walcząc o niego wszelkimi dostępnymi środkami. W ten sposób możemy otrzymać bardzo interesującą ofertę.

Jeżeli wybierzemy już interesujący nas bank, sprawdźmy oprocentowanie – może się okazać, że jego wysokość to jedynie 4% w skali roku. Oprocentowanie zależy również od naszej zdolności kredytowej – pamiętajmy, aby o nią zadbać, zanim ubiegamy się o kredyt.

Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie maksymalnej kwoty kredytu. Czasem jest ona precyzyjnie określona, innym razem będzie to procent wartości zakupionego pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *