Transport

Jak oszczędzać na klimatyzacji w aucie?

Korzystanie z klimatyzacji nie należy tylko do rzeczy mało ekonomicznych co również niezwykle niesprzyjających zdrowiu. Tak właśnie na ten temat wypowiada się szereg specjalistów wielu dziedzin. A co najważniejsze udzielają się w tej dyskusji lekarze, a w tym laryngolodzy i alergolodzy. Którzy twierdzą, iż powinno się minimalizować stosowanie klimatyzacji. Co w takiej sytuacji powinno się zrobić, aby jednak klimatyzacja nie miała takiego dużego wpływu na życie człowieka? Istnieje kilka porad, które mogą się Wam przydać:

Zostaw swoje auto w cieniu

Jeżeli wiesz, że pozostawisz na auto na jakiś dłuższy czas, niżeli wyjście po bułki na pięć minut to zaparkuj je w cieniu. Dobrym pomysłem jest też zaparkowanie auta w cieniu po dłuższej trasie. Szczególnie w sytuacji gdy ma się świadomość, że nie jest to koniec i zaraz czeka na Was kolejna, dłuższa jazda. W większości sytuacji wystarczy analizować trasę i odpowiednio planować postoje.

Pozostaw uchylone okno w samochodzie

Pozostawienie uchylonego okna w samochodzie może okazać się naprawdę świetnym rozwiązaniem. Od jakiegoś czasu coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie, zwłaszcza osoby, które posiadają nieco starsze samochody. Dzięki pozostawieniu uchylonych, albo opuszczonych szyb z każdej strony jest w stanie stworzyć przyjemny przewiew, który bardzo przyczyni się dla Waszego dobra. Trzeba jednak mieć świadomość, iż może być to wyjście nieco niebezpieczne. To z tego względu, że możliwe będą ewentualne, późniejsze kradzieże. Dlatego warto mieć to na uwadze, aby w razie problemów wiedzieć, że zrobiło się to na własną odpowiedzialność.

Pokieruj odpowiednio nawiewem podczas jazdy

Dobrze jest też zdecydować się na zainstalowanie dodatkowego wiatraczka. Świetnie będzie pasował taki, z którego wcześniej korzystali kierowcy ciężarówek. Cechuje się tym, iż jest stosunkowo niewielki i montuje się go na szybie w samochodzie. Oczywiście nie należy to do doskonałych rozwiązań, ale musicie mieć świadomość, że naprawdę jest w stanie pomóc w upalnym dniu. Zwłaszcza jeżeli Wasze auto boryka się z tym problemem, iż jest już stosunkowo leciwe.

Zadbajcie o swoją klimatyzację w samochodzie

Każda osoba, która posiada klimatyzacją powinna w sposób regularny dbać o jej stan, czyli odgrzybiać, ozonować, nakładać nowe filtry przeciwpyłkowe. Nabijanie klimatyzacji dla wielu osób może się wydać bezsensownym wydatkiem. Jednak prawda jest taka, że jest to inwestycja w pełni funkcjonalną instalacją oraz w swoje zdrowie, a co jest cenniejsze niż to? No właśnie chyba nie ma takich rzeczy. Lepiej wydać nieco więcej i mieć święty spokój.

Przed wyjazdem włącz klimatyzację

Dobrym pomysłem jest włączenie klimatyzacji na kilka minut z zapalonym silnikiem. Jeżeli samochód stoi na parkingu, ustawiając wtedy klimatyzację na maksymalny poziom chłodzenia i nawiewu, otwierając przy tym wszystkie okna w swoim pojeździe. Dzięki temu powinny ulotnić się w większości bardzo szkodliwe substancje, które zalegają już w klimatyzacji już od pewnego czasu, czyli wszelkiego rodzaju zarodniki grzybów itd. Najlepiej jeżeli zrobicie coś takiego wtedy, gdy czeka Was naprawdę dłuższa podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *