Finanse

Jak nie płacić za internet?

W pewnym momencie w Waszym życiu może pojawić się pewnego rodzaju sytuacja, która bądź co bądź będzie wymagała reakcji z Waszej strony, a mianowicie chodzi tutaj o to czy zdecydujecie się na podłączenie w mieszkaniu do infrastruktury, która jest stabilna i będziecie mogli korzystać z łącza internetowego, które będzie stałe i bądź co bądź stabilne, albo zdecydujecie się na to, aby postawić wszystko na inną kartę, zwaną internetem mobilnym. W niektórych sytuacjach może się okazać, że tak naprawdę Wasz wybór jednak zostanie ograniczony tylko i wyłącznie do tej drugiej opcji i to naprawdę taka sytuacja może się zdarzyć z naprawdę wielu różnych powodów, chociażby dlatego, że dana firma, która będzie miała tam swoje łącza zwyczajnie nie będzie Wam odpowiadała, a jej usługi będą na naprawdę niskim poziomie.

W takiej chwili, gdy okaże się, że nie macie innego wyboru niżeli internet mobilny można się zacząć zastanawiać nad tym jaki powinien być to internet, ponieważ tego na rynku jest naprawdę sporo. W tym przypadku okazuje się, że naprawdę ciekawą ofertą może być tutaj aero2. Ze względu na kwestię cenową jest on jak najbardziej konkurencyjny i warty zainteresowania, a to z tego względu, że nie wymaga z Waszej strony płacenia żadnych pieniędzy. Czy jednak ten internet jest w stanie konkurować pod względem jakości z innymi rodzajami internetu mobilnego, albo co dopiero z internetem stacjonarnym? Temu warto się przyjrzeć, ponieważ jest to naprawdę ciekawa kwestia.

Czemu internet mobilny jest dobrą decyzją?

Zapewne większość osób czytających ten blog jest takiego zdania, że sami nie zbyt przepadają się za wiązaniem na umowy długoterminowe, które zobowiązują daną osobę do płacenia określonej sumy pieniędzy przez określony czas. Zwłaszcza jak miałoby się podpisywać tego typu umowę w wynajętym na jakiś czas mieszkaniu, które zapewne będzie tylko pewnym etapem w Waszym życiu, który nie potrwa dłużej niżeli kilka miesięcy. Dlatego w takiej sytuacji dobrą decyzją jest wybór dostawcy internetu mobilnego. Zawsze trzeba kierować się tym, aby wybrać jak najbardziej korzystną ofertę, zwłaszcza w takiej sytuacji, gdy nie wiadomo do końca co Was będzie niedługo czekać. Kwestia aero2 jest tutaj dosyć interesująca, a to z tego względu, że jest to internet całkowicie za darmo, a pojęcie za darmo jest czymś co działa na ludzką wyobraźnie niesamowicie intensywnie. W takich sytuacjach najczęściej ma się do czynienia z różnymi rodzajami kruczkami, że coś jest za darmo, ale… To właśnie ale jest największym problemem. Czy taka sama kwestia występuje w przypadku aero2? Warto się temu bliżej przyjrzeć, ponieważ to co możecie się dowiedzieć jest naprawdę czymś zaskakujących.

Internet nie w pełni darmowy?

Nie ma zazwyczaj co się rozdrabniać o pewne groszowe sprawy, ale jednak aby artykuł był w pełni przejrzysty i żeby można było z niego naprawdę zaczerpnąć sporą dawkę merytorycznej wiedzy to warto w takim przypadku zdać sobie sprawę z tego, że każda osoba, która ma ochotę na aero2, będzie na samym początku musiała zainwestować nieco pieniędzy. Dokładniej kwota, którą będzie trzeba zapłacić to będzie 27 złotych. Nieco dziwna ta suma, zapewne możecie zastanawiać się dlaczego właśnie tyle. Odpowiedź jest prosta. 20 złotych to opłata za depozyt karty, a do tego wszystkiego trzeba również doliczyć 7 złotych za przesyłkę. Jakby nie patrzeć nie jest to wcale tak dużo, zwłaszcza jak w perspektywie czasu ma się darmowe korzystanie z internetu przez czas nieograniczony.

Jeśli chcecie zacząć używać aero2 to musicie wejść na stronę operatora, a następnie zarejestrować się w serwisie i zamówić kartę. Po chwili na Waszą skrzynkę mailową przyjdzie potwierdzenie wraz z umową, którą znajdziecie w załączniku. Będziecie musieli wydrukować umowę, podpisać ją i odesłać do siedziby aero2. Gdy minie raptem kilka dni to karta już powinna znajdować się w Waszych rękach. Oczywiście, aby móc skorzystać z tego internetu będziecie potrzebowali do tego wszystkiego odpowiedniego modemu. Nie ma tutaj wielkiego problemu, ponieważ w zupełności do tego wystarczy Wam jakikolwiek smartfon czy też tablet. Możecie zdecydować się też na użycie jakiegoś modemu, który już posiadacze. Wystarczy że włożycie kartę, wepniecie modem do routera, wyszukacie sieć, przepiszecie captche i naprawdę to będzie działać. Bardzo wiele się mówi o tym, że aero2 posiada spore problemy z połączeniami, jednak jak się okazuje nie jest to wcale prawdą, a wszystko funkcjonuje wręcz jakby nie patrzeć idealne.

Po chwili jednak dostrzeżecie, ze internet ten nie jest cudowny, a to z tego względu, że będzie naprawdę wolno Wam działał. Zwłaszcza jeżeli jesteście przyzwyczajeni do szybki łączy i macie fobie na temat dziesiątek, albo setek megabitów. Jeśli jednak wolny internet nie jest Wam obcy i nie ma sprawia Wam większych problemów korzystanie z czegoś takiego to na pewno nie odniesiecie negatywnego pierwszego wrażenia. Oczywiście testy również pokażą, że internet nie ma się za dobrze pod względem prędkości.

Wystarczy, że wejdziecie na speedtest, a tam dostrzeżecie, że Wasz upload będzie oscylowała na poziomie 120kb na sekundę, zaś download będzie wahał się w okolicach 200 kb na sekundę. Samo korzystanie z internetu będzie dzięki temu możliwe, jednak nie ma już tutaj mowy, że obejrzycie jakikolwiek film na Youtube, bez ciągłego ładowania się go i to nawet nie mówiąc o jakości HD, o tym to możecie nawet przestać marzyć, ponieważ jest to kwestia dla Was niedostępna. W takiej sytuacji można zacząć zastanawiać się nad kwestią, że może jednak robi się coś źle, że tak to wszystko wygląda? Dlatego też najlepszym rozwiązanie będzie przeanalizowanie warunków związanych z korzystaniem z aero2.

Czym jest aero2?

Aero2 zaczęło swoje funkcjonowanie od 2011 roku. Powodem jego powstania był fakt, że pewnego rodzaju filantrop miał zamiar zbudować w Polsce niesamowicie dużą infrastrukturę w oparciu o technologię LTE. Otrzymał on zgodę z Urzędu Komunikacji Elektrycznej, jednak zobowiązał się on do udostępnienia na czas określony darmowej sieci internetowej o częstotliwościach 2570-2620 MHz. W zasadzie była to cena, którą Polsat musiał zapłacić za to, że otrzymał on jakby nie patrzeć pełną możliwość nad pracami związanymi z rozwojem internetu LTE na terenie Polski.

Warunki związane z obowiązywaniem tej usługi co jakiś czas ulegały zmianie, zaś na dzień dzisiejszych prezentuje się to w sposób następujący:

  • aero2 jest internetem udostępnianym na terenie całej Polski do 21 grudnia, 2016 roku. Warto zauważyć, że na początku miał być to okres krótszy o dwa lat.
  • Transfer jest limitowany i dla tej usługi określony jest na poziomie 512 kb na sekundę, zaś w pierwszym roku wynosił raptem 256 kb na sekundę.
  • Połączenie z internetem jest zrywane raz na 60 minut. Po tym okresie zmuszeni jesteście do przepisania captchy jeżeli nadal macie ochotę na korzystanie z internetu.

Jeśli zaś chodzi o inne kwestie to nie ma tutaj żadnych ograniczeń, których musicie się jasno trzymać, nie musicie nawet przestrzegać limitu danych, gdyż takowego tutaj nie ma. Oczywistym jednak będzie fakt, że w przypadku prędkości 512 kb na sekundę, która i tak jest maksymalna, a testy pokazują, że trudno do niej dobić to i tak będzie to niesamowicie trudno, a sam internet aero2 nie będzie żadnego rodzaju konkurencją dla internetu, który korzysta z technologii LTE, a nawet HSPA+, nie wspominając już o stałym łączu internetowym, które wymija go tutaj o lata świetlne. W zasadzie jednak i tak jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza dla tych osób, które potrzebują skorzystać z internetu podczas podróży, wycieczki, albo jakiegoś wypadu, a robią to dosyć często, więc siłą rzeczy korzystanie z internetu mobilnego mogłoby być dla nich bardzo kosztowne, dlatego też wystarczy włożyć taką kartę do swojego telefonu, czy tabletu i już można bez większego problemu mieć ten problem wreszcie z głowy.

Trudno podejść do oceny tej usługi, ponieważ same wyniki naprawdę nie są czymś zadowalającym, jednak czy można patrzeć na tę usługę tak samo jak na każdą inną? To pytanie zostawiam Wam, ponieważ jest to naprawdę ciężka sytuacja, aby ocenić taki internet. Z jednej strony nie jest on najwyższych lotów, zaś z drugiej jakby nie patrzeć jest w pełni darmowy. Dlatego też nie ma co się oszukiwać, że coś darmowego będzie lepsze od czegoś za co trzeba zapłacić. Niejednokrotnie można się spotkać w życiu z pewnego rodzaju myślą, że wszystko jest na tyle dobre, ile ktoś jest w stanie za to zapłacić, a jeżeli to nie kosztuje nic to znaczy, że dobre być nie może już z samej swojej natury. Ponadto jest to darmowa usługa, która działa i to w zasadzie jest tutaj kwestią raczej najważniejszą. Zapewne osoby, które często podróżują w pociągach będą mogły skorzystać z aero2, ponieważ jest to naprawdę ciekawy zamiennik jeśli chodzi o internet mobilny. Nie ma co jednak myśleć w tym przypadku o tym, aby aero2 stało się Waszym głównym źródłem dostępu do internetu i to nawet jeżeli potrzebujecie tylko internetu na jakiś czas, ponieważ naprawdę jakby nie patrzeć nie nadaje się on do większości rzeczy, ale żeby podczas podróży odebrać pocztę, albo powymieniać z kimś jakieś wiadomości to jest w stanie spełnić swoje wymagania, dlatego też nie ma co stawiać na tym internecie krzyżyka, gdyż jeszcze komuś zapewne będzie mógł się przydać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *