Zakupy

Jak legalnie oszczędzać na muzyce?

W dzisiejszych czasach posiadanie płyt, czy legalnej muzyki wynika w głównej mierze z chęci poszanowania artysty oraz pewnej dobrej woli. Era internetu daje wiele możliwości, które pozwolą na nie do końca legalne korzystanie z dorobku artystów. Pobieranie plików obojętnie czy to jest muzyka, filmy, czy cokolwiek innego w dzisiejszych czasach jest bardzo łatwe, w niektórych przypadkach wręcz kuriozalnie proste. Tak naprawdę nie trzeba jej pobierać wystarczy wpisać sobie w internecie jaka płyta Was interesuje i możecie jej sobie słuchać do woli. Jest to zdecydowanie znacznie prostsze rozwiązanie, niżeli wkładanie nośników do stacji dysków i włączanie osobnego odtwarzacza do słuchania muzyki. Piractwo było, jest i będzie, tego się nie da uniknąć, ale mimo wszystko ludzie lubią kupować płyty swoich ulubionych artystów. Problem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy jest się sporym fanem muzyki i chce się kupić naprawdę bardzo dużo płyt. Wtedy może okazać się, że jest to dosyć kosztowna inicjatywa. Oczywiście nie kosztuje tyle co inne, bardziej ekskluzywne wydatki, ale jednak może pochłonąć dużą część budżetu dla kogoś kto uważa muzykę za sporą część swojego życia, a ponadto darzy dużym szacunkiem artystów, których słucha.

Kupuj muzykę przez internet

Kupowanie pojedynczych utworów, albo całych płyt na serwisach pokroju iTunes, czy Spotify może wiązać się ze zdecydowanie tańszymi kosztami. Ponieważ tak zakupiona muzyka nie będzie potrzebowała wypalenia na nośnik, przygotowania pudełka, a później wysłania tej płyty w formie w fizycznej. Kupując muzykę w formie cyfrowej zyskuje się zdecydowanie na kosztach, które pochłania takie hobby, a ponadto ma się uczucie spełnionego obowiązku oraz nie ma tego dyskomfortu, który wiąże się z korzystaniem z nielegalnych wersji, jednakże wiąże się to również z pewnymi wadami. Płyta zakupiona w formie cyfrowej nie jest namacalna i nie daje tyle satysfakcji to płyta w formie fizycznej, jednak gdy posiada się standardowo wytłoczoną płytę daje to jednak poczucie czegoś stałego. Dane, które zostały tam wypalone i pudełko, które zostało specjalnie zrobione na tę okazję daje całkowicie inne odczucia, niżeli korzystanie z wersji cyfrowej. Muzyka kupowana przez internet nie daje tyle pozytywnych emocji co posiadanie prawdziwych płyt w swoim domu.

Skorzystaj z zakupów z drugiej ręki

Korzystanie z serwisów aukcyjnych, na których można nabyć produkty z drugiej ręki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Równie dobrze można się pytać znajomych czy nie posiadają jakichś konkretnych płyt, których poszukujecie, a może się okazać, że tak właśnie jest. W takiej sytuacji zaoszczędzicie pieniądze, a ponadto będziecie posiadać płytę w formie fizycznej, której poszukujecie, jednak za nim dokonacie zakupu musicie pamiętać o pewnej rzeczy. Zawsze sprawdźcie produkt przed zakupem, ponieważ może się okazać, że płyta, którą chcecie kupić jest uszkodzona, albo porysowana, a co za tym idzie nie będzie nadawać się do tego, aby móc z niej dobrze korzystać. W większości przypadków będzie ona i tak tylko zapewne leżeć na biurku, ale jednak liczy się sam fakt. Dlatego istotne jest, żebyście sprawdzili swój zakup. Sprawa ma się lepiej, gdy kupujecie od osoby zaufanej, a inaczej gdy od kogoś kogo nie znacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *