Zakupy

Ciekawy sposób na oszczędzanie pieniędzy w sklepie

Wiele osób zapewne zastanawia się w jaki łatwy i przyjemny sposób można zaoszczędzić pieniądze. Może i nie do końca musi być on przyjemny, jednak istotne jest to, żeby nie powodował ograniczeń w życiu człowieka. Mało kto chce najzwyczajniej kupować produkty i co chwile zaciskać pasa, wszędzie gdzie się da. Oczywiście, że można tak żyć, żeby ograniczyć jak najbardziej konsumpcję, ale z drugiej strony co to za życie? Można bardziej przyrównać to do pewnego rodzaju wegetacji. Ponieważ trudno nazwać życiem ciągły stres i bóle głowy z powodu obsesji na temat oszczędzania. W tym wpisie chce zaprezentować Wam ciekawe sposoby, które pomogą Wam oszczędzać podczas zakupów w sklepie, ale nie będziecie musieli zaciskać pasa i ograniczać się zbytnio w swojej konsumpcji. Oczywiście te osoby, które kupują nadmierną ilość rzeczy powinny zdawać sobie sprawę z tego, że niestety, ale one akurat to powinny zacząć oszczędzać na wydatkach. Jednak jeżeli jesteście oszczędnymi ludźmi, ale zdajecie sobie sprawę z tego, że to Was męczy to w tym momencie z pomocą przychodzi internet.

Jak wyglądają zakupy przez internet?

Zapewne wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zakupy przez internet są znacznie tańsze niżeli zakupy wykonywane w normalnych sklepach. Jest to rzeczą naturalną ponieważ sklepy internetowe nie potrzebują zatrudniać sprzedawców, nie muszą opłacać tak wysokich rachunków, ani nie musza płacić tak wysokich podatków. Dlatego są w stanie na wszystkim zaoszczędzić. Jednakże internet oferuje jeszcze jedną bardzo ciekawą rzecz. Ponieważ zakupy przez internet są naprawdę ciekawą rzeczą i wszyscy zapewne się z tym zgodzą. To jednak nie zawsze się mogą dobrze spisać. Ponieważ inaczej dokonuje się zakupu chociażby sprzętu hi-fi, czy jakiś filmów, albo czegokolwiek w tym stylu. To jednak pewnego rodzaju rzeczy ciężko się kupuje przez internet. Chodzi tutaj o produkty spożywcze. Istnieją takie usługi, które polegają na kupowaniu produktów spożywczych przez internet, a potem dostarczeniu ich do domu. Jednak mimo wszystko człowiek znacznie bardziej woli kupować tego typu rzeczy ciągle w normalnym sklepie. To nie tak, że to jest jakieś złe rozwiązanie. Jednak dzisiejsze społeczeństwo oraz dzisiejsza technologia jest jeszcze raczej zbyt zacofana, żeby móc z tym tak dobrze funkcjonować. W przypadku gdy się pójdzie do sklepu nie ma tego ograniczenia, że trzeba czekać na to.

Czy porównywanie cen przez internet jest skuteczne?

Jednak w tej sytuacji wchodzi pewnego rodzaju pomost pomiędzy zakupami przez internet, a zakupami stacjonarnymi. Porównywarki cenowe. Każdy zapewne zna ceneo. Serwis, który polega na porównywaniu cen, opinii, recenzji o danym produkcie, w różnych sklepach. Sytuacja wygląda podobnie, ale nieco inaczej, w przypadku porównywarek produktów spożywczych. Wszystko jest bardzo proste. Ponieważ wystarczy, że wejdzie się na jedną ze stron, która oferuje tego typu rozwiązania i zwyczajnie wybierze się produkty, które chce się kupić, a potem strona sama odnajdzie dla każdego użytkownika potrzebne produkty. Polega to na tym, że po wpisaniu swojego położenia, poprzez podanie kodu pocztowego, lub dzięki geotagingowi. Strona, albo aplikacja na telefon, znajdzie Wasze położenie i wyszuka w Waszej okolicy najbliższy sklep, który oferuje najlepszą ofertę cenową tych produktów, które chcecie znaleźć. Jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie. Ponieważ tak jak często dużo osób robi sobie listy zakupowe, tylko i wyłącznie po to, żeby zaoszczędzić pieniądze. Tak samo w tym przypadku mogą to zrobić o wiele sprawniej. Ponieważ nie trzeba nic pisać. Wystarczy wybrać produkty z katalogu, a strona, albo aplikacja wszystko za Was zrobi. Jest to naprawdę bardzo proste w obsłudze i wiele osób zapewne będzie zadowolonych z tego typu rozwiązania.

Ile można zaoszczędzić korzystając z porównywarek cenowych

Ilość zaoszczędzonych pieniędzy będzie zależeć od tego jaki produkt i ile produktów się zamierza kupić. Jednak gdy przejrzy się kilka porównywarek cenowych to można zobaczyć, że z łatwością można zaoszczędzić kwoty rzędu 30 procent. Zaś jeżeli ktoś jest naprawdę łowcą specjalnych ofert to jest w stanie zaoszczędzić nawet do 50% na zakupach. Dla przykładu skorzystałem z jednej z porównywarek cenowych i wybrałem katalog z alkoholami. Z racji tego, że wydaje mi się, iż jest to towar dosyć luksusowy, a do tego wysoka cena będzie łatwo obrazowała ile można zaoszczędzić pieniędzy. Oczywiście wcześniej podałem swój kod pocztowy i ustawiłem promień kilometrów na 10. Po czym otrzymałem bardzo zróżnicowaną ofertę cenową szkockiego whisky J&B. W jednym sklepie za 0,7 litra tegoż, że trunku zapłaciłbym 68 złotych, zaś w innym 34 złote. Na tym przykładzie jasno można zobaczyć, że dzięki porównywarkom cenowym jest się w stanie zaoszczędzić naprawdę spore sumy pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *